Сольський розповів про механізми передачі земель поза населеними пунктами у власність ОТГ

Питання передачі земель державноі власності за межами населених пунктів у комунальну власність територіальних громад буде найближчим часом розглянуто парламентом. Про особливості цього процесу в рамках земельної реформи в Україні розповів голова парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський під час суспільного обговорення земельної реформи з представниками територіальних громад.

«Чим це відрізняється від ситуації, яка є зараз? Тим, що ви більше не ходите по обласних управліннях Держгеокадастру і не просите їх прийняти рішення про передачу. Натомість буде встановлена чітка такса, згідно якої землі повністю переходять у вашу власність»,- пояснив очільник аграрного комітету парламенту.

Він також зазначив, що наразі в Верховній Раді одразу декілька комітетів, які розглядають це питання.

 

Існує дві різні думки з  питання, яким саме громадам передавати землю. Перша полягає в тому, що передавати тільки об’єднаним тергромадам (ОТГ) для того, щоб в подальшому стимулювати об’єднання громад. Є й інша думка щодо передачі землі в тому числі й сільрадам. В комітетах парламенту думки з цього питання «50 на 50»,- розповів Микола Сольський.

 

Він також повідомив, що при цьому є важливий момент, який можливо не сподобається частині представників територіальних громад та сільрад, коли їм передадуть у власність вищезгадані землі і вони самі  будуть визначати, що з ними робити далі після зняття мораторію на продаж землі.

 

Наприклад, у ОТГ є 200 га і її представники можуть прийняти рішення про її увесь продаж, чи про продаж половини від цієї площі, а іншу половину здавати в оренду. Але продати чи здати в оренду таку землю можна лише через систему ProZorro. Це основний важливий момент. За декілька тижнів ми зберемося з вами ще на одну зустріч трохи у розширеному складі, де покажемо як це працює. Насправді це дуже просто. Я це зрозумів за 5 хвилин. Але сьогодні нам важливо, щоб ви самі нам сказали, які саме речі треба поміняти»,- додав Микола Сольський.

 

Також важливим моментом є й те, що при виставленні землі на продаж чи оренду,  законопроектами 2194 та 2195, які будуть найближчим часом обговорюватися згідно з пропозиціями фермерів, внесено таке застереження: лоти на продаж мають бути не більше 20 га.

«Це означає, що якщо ОТГ чи сільрада має у своїй власності 100 га, то  має бути сформовано 5 лотів для продажу»,- пояснив особливості процесу земельної реформи глава агрокомітету парламенту.

Нагадаємо, ОТГ отримають від Держгеокадастру дві основні функції контролю за землями.

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується