На елеваторах зафіксували карантинне захворювання сої

 

Цього року елеватори «Волинь-Зернопродукт» зафіксували нове карантинне захворювання сої — пурпуровий церкоспороз. Про це повідомила головний технолог компанії Оксана Мандрика під час АгроЕкспедиції Елеватори 2019.

 

Пурпуровий церкоспороз соъ

Для України це захворювання є карантинним. Уражаються молоді й дорослі рослини. На сходах (сім’ядолях та стеблах) з’являються темно-пурпурові плями. Уражені рослини зморщуються, переламуються і гинуть. Тільки окремі залишаються життєздатними, проте дуже відстають у рості.

 

При ураженні дорослих рослин на листі та бобах утворюються дрібні, округлі або неправильної форми (до 1 см в діаметрі) червоно-коричневі плями. Нерідко вони зливаються і тоді набувають більшого розміру. На плямах, особливо у вологу погоду, з’являється сіро-білуватий наліт. На насінні добре помітні світлуваті, а пізніше темно-пурпурові плями, що нерідко охоплюють всю їх поверхню. У такого насіння оболонка здебільшого тріскається і стає шорсткою.

 

Збудник хвороби — вузькоспеціалізований незавершений гриб Cercospora kikuchii M.Mats. Його конідієносці сіруваті, зібрані у пучки, на кінцях яких утворюються безбарвні, видовжені, слабо-зігнуті конідії. Біля основи вони тупі, на верхівці загострені, 38,8-44,5 х 1,3-6,1 мкм, з 2-49 (частіше 10-20) перетинками. Під час вегетації рослин патоген розповсюджується конідіями, а зберігається грибницею на уражених насінні та рештках рослин.

 

Схожість ураженого насіння у 4-6 разів менша, ніж здорового. Хвороба може викликати недобір 30% і більше урожаю сої, а також погіршувати якість насіння.

 

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується