Краса природного різноманіття

З моменту зародження сільського господарства людство створило величезну кількість культурних форм рослин для задоволення своїх потреб, одночасно сприяючи їх виживанню і розширенню ареалу розповсюдження. Завдяки селекції і штучному відбору ми створили з диких форм, здавалося б, нескінченну різноманітність форм і різновидів сучасних домашніх рослин.

Однак з моменту індустріалізації сільського господарства наша увага переключилася лише на невелику кількість сучасних, високоврожайних, стійких, “красивих”, однорідних і передбачуваних сортів. Це призвело до витіснення і зникнення традиційних сортів. Переважна більшість різноманітності сортів, виведених людиною, вимерло за останні 50 років. З ними ми втрачаємо не тільки генетичну різноманітність, але і живу культурну і кулінарну спадщину. Не вирощуючи, не використовуючи і не поїдаючи їх, ми можемо зберегти їх тільки в насіннєвих сховищах, завдяки роботі ентузіастів або в наших власних городах і садах.
Проте, генетична пластичність і пристосованість цих рослин мають вирішальне значення для забезпечення стабільності і безпеки нашого спільного майбутнього харчування.
Серія The Cultivar Series художника Улі Вестфаль  – це постійно зростаюча колекція фотографій, які показують приголомшливе розмаїття культур.
Agri – gator

Відповісти

Ваш email не публікується