Затверджено етапи підготовки і проведення приватизації 800 держпідприємств

В уряді затвердили етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофій Милованов у Facebook, передає УНН.

Головні два результати: розпочата реформа ринку землі і приватизація. Переданий законопроект в ВР по обігу землі. Сформований перелік 800 підприємств на приватизацію, а також (важливо) розпочата робота над створення фонду національного багатства, який буде якісно керувати державною власністю“, – повідомив Милованов, говорячи про 50 днів роботи уряду.

Що стосується приватизації, то, на думку міністра, вона потрібна для того, щоб “на держпідприємствах перестали красти і з’явився справжній господар”. “Що зроблено. Затвердили етапи підготовки і проведення приватизації перших 800 державних підприємств. У держави повинні залишитися об’єкти, що забезпечують її безпеку, які є природними монополіями, мають життєво важливе значення для суспільства та підприємства, чиї послуги/товари не можуть виконуватися ринком”, – додав він.

Агро. Ну про ринок землі, боротьбу за права власників землі і боротьбу з корупцією з тіньовими продажу та орендою державної землі знають всі. Але багато робиться в інших напрямках. Наприклад, почалась реформа галузі спирту. Підготовлений законопроект про демонополізацію, а державні спиртові підприємства готуються на приватизацію. В цій галузі багато бандитів і вона має бути реформована”, – повідомив міністр.

Говорячи про зміни в оборонній галузі, він відзначив оновлення Укроборонпрому. “Зайшла повністю нова команда. Раніше закрите підприємство тепер проводитиме закупівлі відкрито – з використанням ProZorro. Про кожну закупівлю від 25 тисяч тепер можна буде дізнатися в онлайн-режимі. Також оновлюються кадри та розробляється стратегія розвитку галузі”, – зауважив Милованов.

Ринок праці. Розроблена нова концепція, яка дозволить людям набагато краще і швидше шукати роботу, і отримувати кращу роботу з більш високою зарплатою. Це буде включати тренування і навчання людей сучасним навичкам, потрібним на ринку праці. Законопроекти у розробці”, – вказав міністр.

Захист прав інтелектуальної власності він назвав критично важливим напрямком. “Перезавантажуються відповідні комісії. Буде відбуватись реформа всієї галузі. Незабаром призначимо радника, який буде вести цю реформу”, – додав Милованов.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується