Український експорт томатів досяг 8-річного мінімуму – УПОА

Експорт українських томатів з початку поточного року суттєво знизився. Станом на 1 жовтня Україна експортувала за кордон всього 6 тис. тонн томатів. Про це йдеться у повідомленні Української плодоовочевої асоціації (УПОА). 

Для порівняння показники за аналогічний період минулого року склали  10,7 тис. тонн. Таким чином експорт томатів став найнижчим принаймні за останні 8 років.

«Ситуація з експортом ускладнилась в 2014, коли Україна, через загострення політичних та економічних відносин втратила ринок Росії. До 2014 року Україна експортувала більше 55 тис. тонн томатів щорічно, а основні поставки – були саме в Росію. Втрата основного ринку збути тепличної продукції призвела до налагодження реекспортних схем через Білорусь. Однак, останнім часом все більше виробників відмовляється від таких схем  через додаткові витрати на переоформлення документів та ризики невиплат», – розповідає директор з розвитку УПОА Катерина Звєрєва.

«Цікаво, що попри втрату головного ринку збуту свіжих томатів, їх виробництво за 5-6 років майже не змінилося. Українські виробники томатів відкритого ґрунту переорієнтувалися на переробку. Так, у порівняння з 2013 роком виробництво томатної пасти та пюре зросло майже в 2 рази. Більше того, імпорт цієї продукції за 5 років зменшився в 10 разів, а експорт, навпаки, зріс майже вдвічі. Також, в зазначений період, суттєво знизилися закупівля закордонних кетчупів та томатних соусів, експорт яких за 7 місяців поточного року склав 773 тонни», – коментує ситуацію головний аналітик УПОА Семен Крамаренко.   

UkraineFood.org

Джерело https://ukrainefood.org

Відповісти

Ваш email не публікується