Свинарям можуть зберегти механізми держпідтримки у 2020

 

Свинарям можуть зберегти механізми держпідтримки у 2020 році. Про це розповіла Олена Альшанова, заступник директора Департаменту аграрної політики та сільського господарства у ході панельної дискусії в рамках Міжнародного Дня Свиноферми, передає Асоціація «Свинарі України».

«Є пропозиції щодо збереження і продовження ефективних інструментів підтримки, які показали свою доцільність у попередні роки, зокрема часткове повернення вартості племресурсів. Точаться дискусії щодо відшкодування відсотків за залученими кредитами на виробничі потреби (не лише для придбання землі). У пріоритеті – будівництво тваринницьких об’єктів. Початок будівництва можливо буде відшкодовуватися за рахунок кредитних ресурсів, і держава це заохочуватиме, а також введення в дію потужностей з переробки побічних продуктів тваринного походження. Це на сьогодні є актуальним».

Олена Альшанова зазначила, що нині існує ідея щодо повернення квазіакумуляції ПДВ. Відтак, за її словами інші механізми підтримки втратять свою доцільність.

Як зауважив заступник голови ВАР Денис Марчук, — згідно з пропозиціями, відкриття ринку планують на 1 жовтня 2020-го, відтак 4,4 млрд грн, розраховані на погашення кредитних ставок на купівлю землі аграрії зможуть використати лише в грудні, що сумнівно. Він нагадав, що на момент скасування спецрежиму ПДВ с.-г. виробникам обіцяли, що щороку 1% аграрного ВВП буде спрямований на фінансування за різними програмами. Так, у 2020-му на підтримку аграрного сектору мало би з’явитися 8,4 млрд грн.

 

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується