Виведено новий сорт картоплі з коротким терміном вегетації

Вчені з Еквадору розробили новий сорт картоплі, помірно стійкий до фітофторозу з більш раннім терміном дозріванням.

Міністерство сільського господарства і тваринництва (MAG) Еквадору представило Iniap-Fatima, новий сорт картоплі, який більш стійкий до хвороб і може бути зібраний раніше, між 125 і 150 днями, у порівнянні з іншими сортами, які вимагають для дозрівання до 180 днів, передає Kurkul.com.

Сорт отриманий в результаті досліджень, проведених Національним інститутом сільськогосподарських досліджень (Iniap), MAG і Боліварським державним університетом (UEB). Картопля Iniap-Fatimа має рожеву шкірку і жовту м’якоть. Підходить для використання в супах, для смаження, картопляного пюре та інших страв.

Новий сорт помірно стійкий до хвороб, таких як фітофтороз (пізня гниль) і є альтернативою для підвищення продуктивності дрібних фермерів.

 

«Сорт Iniap-Fatima є результатом схрещування сорту Iniap-Gabriela з гібридом (Solanum phureja) і диким родичем (Solanum paucissectum)», — зауважив Хуан директор Iniap Мануель Домінгес.

 

Місцеві аграрії вже отримали новий посівний матеріал. Селекціонери заявляють, що Iniap-Fatima має підвищити продуктивність дрібних фермерів.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується