Знизилася дохідність експорту молокопродуктів — КУРКУЛЬ

0 14
 

У серпні 2019 р. об’єми загальної грошової виручки від експорту молокопродуктів скоротилися на 33,8%, ― до $15,5 млн, що на $7,9 млн менше, ніж за аналогічний період 2018. Про повідомив аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

 

Читати за темою: Ефективна молочна ферма: важливі нюанси будівництва

 

 

«Порівнюючи зовнішньоторговельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду. Так, продажі вершкового масла  знизились на 46,7% ― до 1,2 тис. т, сухого молока на 40,8%  ―  до 2,5 тис. т, сироватки на 39,2% ― до 1,4 тис. т, сиру на 20%,― до 666 т, молока та вершків незгущених на 17, 8%  ― до 1,7 тис., а кисломолочних продуктів на 11% ― до 428 т», ― зазначає експерт.

 

 

 

Темпи падіння торгівлі у серпні виявилися найбільш масштабними у поточному році і склали 25,8%, що на $5,4 млн менше, порівняно з липнем. Об’єми місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.

 

У той же час експорт сиру у серпні зріс на 76,7%, порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни простору СНД у зв’язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.

 

 

«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів’я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експортоорієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти. Перспективи зростання експорту за нинішніх умов виглядають примарними», ― підкреслює аналітик.

 

 

Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується