Промисел на Київському та Канівському водосховищах має бути припинено

Питання припинення промислу на Київському та Канівському водосховищах є предметом обговорення фахівців Держрибагентства протягом останніх 2-х місяців. Про це повідомив Голова в Державному Агентство Рибного Господарства України Ярослав Бєлов.

Оскільки:

1. Систематичні порушення промисловими рибалками.
Від початку 2019 року Київським рибоохоронним патрулем викрито 127 порушень промислу на 289 тис. грн збитків, з яких сплачено лише 5 тис. грн!! (2018 рік – 107 порушень на 258 тис. грн збитків, з яких сплачено 11 тис. грн!!!). Це враховуючи повне оснащення Київського рибпатруля, де наразі працюють 47 інспекторів.
Натомість оперативною групою Держрибагентства (3 інспектора, 5 виїздів на КВХ у 2019 р.) викрито 9 порушень на 394 тис. грн збитків. Висновки щодо промислу, а також роботи патруля напрошуються самі по собі.

2. Промисловий вилов за 2018 рік склав:
Київське водосховище – 1381 тонна риби, а Канівське водосховище – 822 тонни риби.

3. Натомість за вилов державного ресурсу (риби) до бюджету промисловиками сплачено:
Київське водосховище: нараховано 277 тис. грн, в результаті сплачено 79 тис. грн;
Канівське водосховище: 122 тис. грн – сплачено 39 тис. грн.
При цьому, за 1 кг виловленого судака промисловики мають сплачувати до бюджету 32 копійки, щуки – 28 коп., коропа – 25 коп., але як бачимо і цього не роблять.
Недостатній контроль з боку Київського рибпатруля за цією сплатою є предметом перевірки, яка зараз триває.

4. Зариблення за 2018 рік:
У Київське водосховище промисловиками вселено 5 тонн риби, у Канівське – 6 тонн – це найгірші показники по всіх водосховищах країни! Натомість громадськими організаціями у ці водойми випущено 9 тонн риби, а за держкошт – 29 тонн водних біоресурсів.

5. Відсутність будь-якого діалогу, чи то стосується системи дистанційного моніторингу, підняття сплати за ресурс, чи припинення порушень закону промисловим рибальством тощо. В той самий час отримую залякування і шантаж стосовно мітингів з перекриттям доріг… З моєї сторони монолог припинено! Дякую за увагу!

• Вважаю, що цих аргументів достатньо, щоб припинити промислове рибальство на наших водоймах в такому вигляді. Виношу це питання на Науково-промислову раду.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується