Заперечення, гнів і прийняття: як аграрії відреагували на директиву 2019/523

Новина про заборону на поставки яблук, груш і томатів з України в Євросоюз більшість аграріїв застигла зненацька. У приватній бесіді з журналістами Agri – Gator, фермери зізнаються, що відчувають пригнічення і безсилля від того, що не мають уявлення про те, як діяти далі і як убезпечити свої компанії від можливих збитків. Нагадаємо, що якщо постачання не будуть розблоковані, то гіпотетичні втрати українських виробників яблука в новому сезоні складуть близько $ 4-5 млн доларів США або близько 15% всієї експортної виручки.

За словами Дмитра С., директора ТОВ «Агрокомплекс Барський», на даний момент найбільш пріоритетним є збереження робочих місць в компанії, і підтримка прибутку на колишньому рівні. За словами підприємця, доля співробітників компанії для нього на першому місці. ТОВ «Агрокомплекс Барський» понад 10 років займається вирощуванням яблучної продукції, і поставляє в країни Європи такі сорти як Джонагольд, Фуджі, Ред Чіф і ін.
Шокуючу новину про прийняття директиву Дмитро дізнався, перебуваючи на яблучній конференції в Литві.
Як і більшість аграріїв, директор тепличного господарства Агрокоін, Володимир Вишняков, новину про заборону сприйняв скептично, вважаючи провокацією. За словами аграрія, подібна інформація не має нічого спільного з дійсністю.
Найбільший акцент, багато фермерів зробили на тому, що інформування відносно введення заборони було несвоєчасним, і новина про директив 2019/513 стала неприємною несподіванкою.

Agri – Gator

Відповісти

Ваш email не публікується