В Україні у промислових масштабах вирощують мікроводорість спіруліну — SuperAgronom.com

Неподалік Запоріжжя компанія «Фуд Факторі» в лабораторних умовах вирощує найкориснішу водорість — спіруліну. Готову продукцію реалізують під торговою маркою Spirulinka.

 

Засновник компанії «Фуд Факторі» Алім Кунах раніше займався переробкою зернових та олійних культур. Втім, декілька років тому разом з Вадимом Кірічко та Володимиром Іщуком зайнялись вирощуванням спіруліни, пише shotam.info.

 

«Півтора роки ми за допомогою вчених та спеціалістів вивчали спіруліну, її корисні властивості. Ми чудово розуміли, що цей продукт популярний за кордоном і сподівалися,  що і українці захочуть спробувати. Вже у 2016 році створили компанію «Фуд Факторі» та вже вирощували спіруліну під ТМ Spirulinka», — розповідає Алім Кунах.

 

За його словами, спіруліна росте дуже швидко і регулярно генерує операційний потік. Уже через місяць можна збирати урожай. У «Фуд Факторі» спіруліну вирощують в біореакторах, де підтримується спеціальне середовище для водоростей. Щоб отримати продукт, який не має болотного запаху та смаку, було створено спеціальні умови, подібні до лабораторних.

На дослідження та створення виробництва компанія витратила близько 100 тис. доларів.

 

«У вересні 2017 року ми пройшли реєстрацію у FDA (Food and Drug Administration — Американське федеральне управління із нагляду за якістю харчових і лікувальних препаратів). Завдяки цьому ми можемо поставляти продукцію в Америку. Арабський ринок є також перспективним для нас, адже там розвивається тенденція здорового харчування», — додає Алім Кунах.

 

Основні канали продажу продукції — інтернет. Наразі компанія планує розширювати свій асортимент.

Довідка: спіруліна — одноклітинна бактерія, або ж мікроводорість, яка набрала популярність за останні часи, коли люди поринули в тему здорового харчування. На конгресі ООН в 1974 році вона була визнана кращою їжею для майбутнього людства. Водорість містить незамінні амінокислоти. Це єдиний рослинний продукт, білки якого містять весь повний набір амінокислот в необхідних пропорціях, включно з 8 незамінними.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується