Комахи чи синтетична їжа: що ми будемо їсти у майбутньому?

За повідомленням Романа Пучко, магістра з управління в галузі агробізнесу та продовольства Університету Вахенінхен (Нідерланди), саме такі варіанти меню нам запропонують в найближчому майбутньому

В Амстердамі, у старому залі NEMO Science Museum у цьому році проходить виставка під назвою «The future of food”. Автори пропонують замислитися над глобальними «їстівними» питаннями:
що ми будемо їсти через 20-30 років? Як буде добуватися ця їжа, і як ми будемо її готувати? Та найголовніше – які варіанти меню нам запропонують?

Роман Пучко на виставці «The future of food”

За повідомленням у Facebook Романа Пучко, магістра з управління в галузі агробізнесу та продовольства Університету Вахенінхен (Нідерланди), який побував на виставці, – на вході до виставкового залу відвідувачів чекає голосування. Кожен повинен обрати для себе варіант меню із запропонованих:
– їстівні комахи;
– зменшення обсягу раціону, та лише локальна їжа;
– їжа, синтезована в лабораторії;
– перехід на абсолютне веганство.
Як зазначає Пучко, згідно з правилами голосування, треба взяти фасолину і кинути її у величезну пробірку зі «своїм» варіантом. Після проходження експозицій, на виході знову голосування, на той випадок, якщо людина змінила своє рішення.

«Я не змінив своєї думки» – зізнається Роман. «Але, після симуляції різних сценаріїв, результати в цілому дуже різняться. Якщо на початку лідирував варіант «локальне та менше», а другим був «веганський», то після проходження виставки більшість проголосувала за «їжу з лабораторії» і майже так само було в «локальне та менше».

По суті, виставці вдалося вплинути на сприйняття людьми технологій і переконати у тому, що штучна їжа – це ок. Як на мене, фантастичний результат!» – ділиться враженнями Пучко.

Види їстівних комах

Крім цього, Роман приводить кілька цікавих фактів, почутих на виставці:
– Перший штучний бургер зробив у 2013 році нідерландський науковець Марк Пост. Наразі більше 40 компаній вже працює у напрямку штучного м’яса;
– У світі налічується більше 1900 видів їстівних комах. Вони є надефективним джерелом протеїну. Споживають значно менше води, їжі та простору на 1 кг білку, ніж будь яка інша тварина. Якщо корова переробляє 10% корму на м’ясо, то комахи близько 40%. При цьому, якщо в харчовому ланцюгу може бути використано лише 40% корови чи 55% курки, до у комах це близько 80%;
– У корнері овочівництва можна інтерактивно виростити ідеальний помідор. Змінюючи температуру, рівень СО2, рН, водозабезпечення, спектр світла, рівень ультрафіолету та інше можна побачити як рослина на це реагує.
– Для появи однієї чашки кави у циклі витрачається 140 літрів води;
– У 1961 році водорості вперше згадувалися як майбутній харчовий інгредієнт.

Agri – Gator

 

Відповісти

Ваш email не публікується