Що гальмує розвиток сільгоспкооперації в Україні: розповідає Станіслав Глущенко

0 38

Для створення успішного сільськогосподарського кооперативу, перш за все, потрібен сильний лідер, а особисті інтереси кожного окремого його учасника мають співпадати з інтересами інших членів об’єднання. Таку думку висловив експерт з ровитку плодоовочевого ринку Станіслав Глущенко під час виставки-конференції “Золоте гроно України – 2019”, що відбулася минулими вихідними у Запоріжжі.

Фахівець також додав, що запорукою успішності кооперативу є співпраця з іншими кооперативами та асоціаціями. “Крім того, членам та керівництву кооперативу потрібно постійно навчатися удосконаленню своєї діяльності”,- зазначив Станіслав Глущенко.

У своєму виступі фахівець також торкнувся й фінансової складової успіху кооперації. Зокрема, для того щоб отримувати прибуток він радить фермерам розраховувати вартість своїх послуг на рівні не нижче за їх собівартості.

“При цьому варто враховувати, що кількість послуг кооперативу має бути достатньою для його фінансової стабільності”,- акцентував увагу учасників заходу Станіслав Глущенко.

Він також розповів й про фактори, які на сьогоднішній день заважають розвитку руху сільськогосподарської кооперації в Україні.

Зокрема, це конкуренція з потужними виробниками, а також різні по потужності виробництва учасники всередині самих кооперативів, що подекуди ускладнює прийняття рішень.

“Сюди ж слід віднести також й відсутність справжніх лідерів, які готові брати на себе відповідальність за майбутній розвиток кооперативу, а також низький рівень довіри один до одного між сільгоспвиробниками. Крім того, державна політика України на сьогоднішній день не відповідає інтересам дрібних сільгоспвиробників”,- зазначив Станіслав Глущенко.

Він також додав, що фактором, який гальмує розвиток кооперації є також високі організаційні вимоги до створення кооперативів при можливій відносно невеликій фінансовій вигоді для сільгоспвиробників.

Agri-Gator.com.ua

 

 

Відповісти

Ваш email не публікується