«Сміття однієї людини – скарб для іншої»: три вирішення екологічних проблем

Вчені все більше зацікавлені в створенні корисних продуктів з відходів промисловості і сільського господарства, для відновлення забрудненого ґрунту, води і повітря

0 35
Часто, вирішення екологічних проблем – це лише очищення від того безладу, який створили люди. Але останнім часом, вчені все більше зацікавлені в тому, щоб перетворювати забруднення в щось, що могло б нести цінність. За словами дослідників, – «Сміття однієї людини – це скарб іншої людини». Керуючись цим принципом, вони розробили кілька способів отримання корисних продуктів з відходів в промисловості і сільському господарстві, а також для відновлення забрудненого ґрунту, води і повітря.

Рішення забрудненого повітря

Однією з екологічних проблем, які вчені терміново намагаються вирішити, є проблема викидів вуглекислого газу, які викликають зміну клімату. Дослідники розробляють процеси, які можуть уловлювати вуглекислий газ і перетворювати його в корисні хімічні речовини, такі як метанол, який можна використовувати для паливних елементів, або сечовину, яка використовується в якості розчинника в хімічній промисловості, в азотних добривах і в молочній кислоті, яка може використовуватися в якості харчового консерванту.
Вуглекислий газ також можна збирати і використовувати для вирощування водоростей, які потім збирають для виробництва біопалива.
Рішення забрудненої води

Стічні води – то, що ми все змиваємо з наших будинків, офісів і в інших місцях, – містять токсини і органічні забруднювачі, які очисні споруди видаляють до того, як вони потраплять в природні водні системи, такі як річки і океан. Проте, дослідники намагаються відновити і перетворити цю органічну речовину в щось корисне. Фосфор і азот є важливими живильними речовинами в грунті, які містяться в стічних водах і можуть бути повернуті на сільськогосподарські поля як добрива.
Дослідники також навчили мікроорганізми руйнувати токсичні органічні забруднювачі, які містяться в стічних водах, і виробляти з них електрику. Поряд з очищенням води мікробні паливні елементи перетворили б очисні споруди в гігантські батареї для зеленої енергії, оскільки електрохімічно, активні бактерії розкладають органічні речовини і виділяють електрони, генеруючи електричний струм.

Рішення забрудненого грунту
Забруднення грунту важкими металами особливо складна задача. Зазвичай єдине рішення – викопати забруднений грунт і утилізувати її на звалищі. Навіть в цьому випадку забруднюючі речовини можуть вимиватися з ґрунту і в підземні водойми, потенційно потрапляючи в рослини і продовольчі культури, які вбирають воду під час роста.Альтернатівний метод включає комбінацію фіторемедіаціі і біопереробки.
Біопереробка означає переробку біомаси, такої як харчові відходи і залишки рослин в сільському господарстві, для виробництва цінних товарів. Фіторемедіація очищає забруднення навколишнього середовища, використовуючи рослини для вилучення металів з забрудненого грунту таким же чином, як біла троянда буде поглинати червону їжу, забарвлену в пофарбованої воді, і вирощувати червоні пелюстки.
Наприклад, Pteris vittata (різновид папороті) може накопичувати миш’як в міру його зростання і може використовуватися для очищення районів, забруднених миш’яком. Фіторемедіація може допомогти у відновленні рідкоземельних елементів і дорогоцінних металів з найбільш забруднених місць у світі, таких як місто Гуйян в Китаї, який сильно забруднений в результаті утилізації електричних відходів.

Збираючи рослини з металевими відкладеннями, що зберігаються в їх клітинах, токсичні метали можуть бути видалені з навколишнього среди.Затем рослинна біомаса може бути перероблена для витягання металів для використання у виробництві енергії, палива або промислових хімікатів, в результаті чого весь процес окупається.

Приємно усвідомлювати, що зараз інженери – екологи використовують свою багату уяву, при розробці стратегії очищення навколишнього середовища. Цілком ймовірно, що творче мислення в рішенні подібних проблем допоможе створювати ще більш ефективні рішення.

Agri – gator

Відповісти

Ваш email не публікується