Біодизель з бавовняних відходів: як кенійські фермери борються з посухою

0 13

Відсутність дощів в Україні в червні, може здатися дрібницею, в порівнянні з ситуацією у Кенії. Останні роки були особливо важкими для кенійських фермерів. Країна пережила більше 3 сезонів поспіль практично без опадів. У 2018 році, як повідомляє сайт World Economic Forum уряд оголосив надзвичайну ситуацію в зв’язку з посухою. Нерегулярні дощі наразі є причиною того, що близько 3 мільйонів людей потерпають від нестачі продовольства в країні.

Іригаційні системи є цілком стабільним джерелом води, але в даний момент вони покривають лише 7-8% території Кенії. Наразі деякі фермери отримують до них доступ завдяки новому джерелу енергії – біодизелю, виготовленому з подрібненого бавовняного насіння.

Біодизель для іригації


Кенієць Тахер Завері управляє бавовноочисною фабрикою в Кітуї, напівпосушливім графстві в центральній частині Кенії. Він виробляє біодизельне паливо шляхом дроблення бавовняного насіння, відокремленого від бавовняних тюків. Використовуючи відходи замість того, щоб вирощувати сільськогосподарські культури спеціально для біодизеля (як це роблять інші проекти по біодизелю для сільського господарства в Африці), він зміг виробляти досить багато палива.

Подібний проект допоміг примножити доходи фермерів в умовах нестійкої погоди.

Єдиною проблемою наразі залишається фінансування. Завері припускав, що фінансові установи нададуть кредити іншим фермерам, щоб вони могли купити біодизельні іригаційні насоси, але на жаль, охочих знайшлося мало. Мікрофінансові організації (МФО) вказали процентні ставки на рівні 45 відсотків. Компанія Завері, Kitui Industries, в кінцевому підсумку, надала кредити, а також насоси, поставивши себе в ризиковане становище з фінансової точки зору.

Agri – Gator

Відповісти

Ваш email не публікується