Найвідоміший бджоляр України допомагає безробітним землякам – Seeds

У Хоружівці на Сумщині тимчасово незайнятих осіб навчають тримати пасіки та виробляти мед. Цей продукт цінується і в Україні, і за кордоном, тож без заробітків бджолярі не залишаються.

У селі працює філія Сумського центру професійно-технічної освіти, яку відкрили за ініціативи та за кошти обласної служби зайнятості.

Пасічник тут — одна з найпопулярніших спеціальностей. Поки що навчається одна група, але з числа безробітних уже формують і другу.

Хоружівка — батьківщина Віктора Ющенка, котрого можна також вважати найбільш титулованим бджолярем у державі. У родинному обійсті третій Президент України разом із братом Петром Андрійовичем тримає пасіку на 12 вуликів.

Брати Ющенки люб’язно погодились, аби це майно використовувалось у навчальному процесі: теоретичні знання нічого не варті, якщо їх не закріпити на практиці.

Варто нагадати, що організаційний комітет Національного українського стенду на конгресі з бджільництва APIMONDIA 2019, що відбудеться протягом 08-12 вересня у канадському Монреалі, оголосив Національний конкурс для відбору кращих зразків українського меду, які будуть представлені під час цього заходу.

Зазначається, що конкурс буде проводитися для кожного окремого виду меду за ботанічним походженням – акація, липа, гречка, соняшник та ін. – в залежності від того, скільки окремих видів меду буде надано пасічниками.

“Наша ідея – відібрати найкращі зразки українського меду, які зможуть продемонструвати якість, можливості і потенціал української медової галузі”, – кажуть організатори.

SEEDS.org.ua за інформацією Голосу України

Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується