Know Your Customer: що треба знати про ідентифікацію фізичних і юридичних осіб

Наразі проходити ідентифікацію необхідно кожній фізичній особі, при правочині на суму від 15 тис гривень

З 7 лютого 2019 року, згідно із Законом України «Про валюту і валютні операції», з’явилися нові вимоги стосовно ідентифікації фізичних та юридичних осіб. Крім цього, наразі банки уповноважені вимагати від клієнтів підтвердження законності джерела отримання коштів.

Як повідомляє Вікторія Ковальчук, фахівець юридичної компанії Esquires – згідно з діючими правилами, ідентифікація фізичних і юридичних осіб – KYC (KNOW YOUR CUSTOMER) є обов’язковою. Процедура проводиться не тільки при відкритті рахунку, а й під час проведення транзакцій (поповнення рахунку, обміну валюти, переказу коштів тощо).

“Це стосується кожної угоди, на суму від 150 тисяч гривень, або 15 тисяч гривень, якщо це перерахунок фізичною особою без відкриття рахунку”, – ділиться актуальною інформацією фахівець.

З 4 квітня 2019 всім юридичним особам – нерезидентам, в рамках програми KYC також необхідно довести, що вони не є фіктивними компаніями, т.зв «компаніями – оболонками». Це також стосується компаній, які є контрагентами клієнтів банку.

Що може статися при недотриманні вимог?
Спеціально для читачів Agri – Gator, Вікторія Ковальчук надає попереджувальну інформацію:

Якщо не надати запитувані документи, або надати ті, що не пройшли перевірку первинного фінансового моніторингу, можна очікувати:
1.Зупинку видаткових операцій (тобто заборона на зняття грошових коштів з вкладу)
2.Відмову у вчиненні транзакцій;
3.Відмову в здійсненні угоди;
4. Відмова від встановлення ділових відносин та їх розірвання;
5.Зупинення фінансової операції з подальшим повідомленням суб’єктів державного фінансового моніторінгу.

Саме тому необхідно правильно побудувати комунікацію з банком, перевірити законність вимог, підготувати пакет документів, та правильно спланувати подальшу фінансову активність, відмічає Вікторія Ковальчук.

Agri – Gator

Відповісти

Ваш email не публікується