Тепличний комплекс для вирощування полуниці окупиться за три з половиною роки

Полуниця знаходиться на першому місці за популярністю і прибутковості серед інших ягід, що вирощуються в Україні. Про це пише pro-consulting.ua.          

Традиційно найнижчі ціни на полуницю спостерігаються в сезон її збору в червні місяці. Фермери, які не мають доступу до технології заморозки, масово продають свій урожай прямо з грядок, так як свіжа садова суниця швидко псується. Ті ж, хто має можливість заморозити ягоди, можуть почекати до зими або ж відправити свою продукцію на експорт.

Існує і ще один шлях максимізації прибутку від вирощування полуниці — застосування технології закритого ґрунту. Тепличну садову суницю можна продавати цілий рік, забезпечивши таким чином постійний приплив грошей.

Тепличний комплекс для вирощування полуниці, площа якого складе один гектар та на якому ягоди будуть проводиться методом гідропоніки можливо організувати в будь-якому регіоні України, але бажано розмістити його ближче до ринків збуту.

На організацію підприємства будуть потрібні інвестиції в розмірі 3,2 млн доларів США. 87,2% цієї суми піде на будівництво та обладнання теплиць. Інші статті витрат менш значні: закупівля саджанців – 4,3%, придбання ділянки – 3,7%, прив’язка до комунікацій і будівництво підсобних приміщень – 1,9% та інші.

Витрачені на створення полуничного тепличного комплексу кошти поступово повернуться до інвестора в міру отримання підприємством прибутку. Дисконтований період окупності становить 43,8 місяців або всього трохи більше трьох з половиною років.

Джерело https://agronews.ua

Відповісти

Ваш email не публікується