ПРОГНОЗ: конкуренція на ринку сиру загостриться

Для виробників сиру ситуація на ринку сиру стає складніше. У лютому основною проблемою вважається прикриття схем експорту сирних продуктів Білоруссю.

Про це повідомляє «Інфагро».

«Це серйозно, адже раніше через цей канал з країни щомісяця вивозили по 2-3 тисячі тонн товару. Тепер сирного продукту доведеться виробляти на ці 2 тисячі тонн менше, адже перспектива збільшення поставок на інші ринки невелика, а передумов для зростання внутрішнього споживання сирного продукту немає», — коментують аналітики проекту.

За їх словами, виробники справжніх сирів ще поки не до кінця зрозуміли, що підприємства, які втратили ринок збуту по сирним продуктам, спробують переключитися на сир і конкуренція на ринку загостриться. Такий висновок напрошується виходячи з цін продажів провідних виробників. Сировари не тільки їх не знижують, але деякі в лютому ціни навіть збільшили. В середині лютого провідні виробники продають «народні» сири безпосередньо дистриб’юторам по 150-160 грн/кг.

Ціни на сирний продукт, зі зрозумілих причин, знижуються. У Казахстан товар ще продається по 2300-2400 $/т, але оператори вважають, що через посилення конкуренції скоро окремі оператори будуть пропонувати на цей ринок «старіючий» сирний продукт по 2000 $/т.

Слід нагадати, що поставки сирних продуктів в Білорусь припинилися 17 січня, відразу після появи офіційного розпорядження головного санітарного лікаря країни. Тому загальний експорт товару скоротився до 2,2 тис. т, в той час як в січні 2018 року сирних продуктів з країни було вивезено 5,4 тис. т.

«Експорт сирних продуктів буде і далі скорочуватися», — прогнозують аналітики.

Нагадаємо, Україна може наростити виробництво різних сортів сирів  на експорт. Це саме та ніша, яку можуть зайняти українські кооперативи.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується