Потепління сприятиме поширенню полями мишоподібних гризунів — SuperAgronom.com

Погодні умови останніх тижня негативно вплинули на життєздатність мишоподібних гризунів. Надалі, розвиток мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців.

За результатами проведеного моніторингу спеціалістами фітосанітарної безпеки затоплення нір гризунів становить 10-20, в понижених місцях рельєфу — 40-60%. У посівах озимих зернових та ріпаку зберігається 0,5-3 жилих колоній/га, в кожній з яких по 3-8 жилих нір, багаторічних травах, неугіддях 2-4 жилих колоній/га, інформує Держпродспоживслужба.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців. За середньодобової температури плюс 5°С відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Посіви зі щільністю понад 3-5 колоній/га потребують захисту через внесення в жилі нори родентицидів дозволених до використання на території країни.

Загалом захист сільськогосподарських угідь від мишоподібних гризунів в поточному сезоні проведений на площі 771 тис. га. Найбільше захист сільгоспугідь від мишоподібних гризунів проведений в господарствах Тернопільської (138,3 тис. га), Хмельницької (133 тис. га), Херсонської ( 97,4 тис. га), Вінницької (91,7 тис. га) і та Одеській (84,3 тис. га) областей. При чому хімічними родентицидами оброблено 692 тис. га, біологічними — 80 тис. га сільгоспугідь.

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується