Агросектор – в трійці найперспективніших для залучення інвестицій, – МЕРТ — АГРОПОЛІТ

Агросектор – в трійці найперспективніших для залучення іноземних інвестицій. Про це в інтерв’ю «Сегодня» розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

Нагадаємо, що попри вибори, західні бізнеси в Україні налаштовані оптимістично й готові нарощувати інвестиції.

З точки зору залучення інвестицій Максим Нефьодов називає найперспективніші галузі:

Перший – це аграрний сектор. Тут вже є великим гравцем та займає 10-12% світового ринку з різних культур і має потенціал для збільшення.

Другий напрям розвитку – Україна як промисловий майданчик Європи. Тут абсолютно проста інвестиційна стратегія. Навіщо Європі виробляти щось, в Індонезії, коли вона може виробляти це біля своїх кордонів? Від України до будь-якої країни Європи – один день їзди вантажівки. Плюс угода про асоціацію, бізнес-клімат, який щороку поліпшується, освічене працьовите населення.

Третій напрямок – це IT. Україна вже лідирує в Східній Європі за кількістю інженерів. При цьому забезпечуючи досить високу якість життя представникам цієї професії.

Він також зазначив, що останнім часом особливо часто згадують поліпшення позицій України в рейтингу Doing Business.

 

Це одна з найвідоміших оцінок бізнес-клімату. Рейтинг складається Світовим банком, і на нього насамперед дивляться інвестори, коли вибирають, куди заводити гроші. І Україна тут демонструє дуже значний прогрес. За 5 років ми піднялися з 112-го на 71-ше місце. У світі дуже мало подібних прикладів. Україна стала другою в світі за темпами зростання в цьому рейтингу. І це виділяє нас серед інших країн, і збуджує інтерес інвесторів, – коментує експерт, та додає: звісно, 71-м місцем навряд чи варто пишатися. Наше завдання на наступні 5 років – потрапити хоча б до ТОП-30.

 

Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується