Чи необхідний сертифікат Halal для експорту в ОАЕ?

В процесі підготовки до торгової місії в ОАЕ Fruit&Sweet Trade Ukraine експерти ФАО та УПОА продовжують консультувати потенційних учасників щодо необхідності наявності сертифікації продукції, зокрема — сертифікату Halal.

Як наголошують експерти, для свіжої продукції, такої, як овочі, фрукти, ягоди тощо, наявність сертифікату Halal не обов’язкова, але є бажаною.

Для свіжої продукції відсутність Halal не є критичною. Проте, я наполегливо раджу принаймні розпочати процес проходження до місії, адже це суттєво підвищує вашу репутацію в очах покупців з ОАЕ. Більш того, для цієї категорії продукції сертифікат отримати набагато легше”, – каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного центру ФАО та керівник місії.

В той же час експерт підкреслює, що для харчових продуктів, таких як цукерки, мед, джеми тощо, наявність сертифікату Halal є обов’язковим!

Якщо у вас немає Halal та навіть не розпочато процес проходження сертифікації, вам однозначно не варто їхати в цю місію — у вас просто ніхто нічого не купить! Ви змарнуєте свій час та час покупців. В результаті — розчаровані будуть всі! Отже ми дуже радимо хоча б розпочати процес сертифікації, вивчити основні принципи її проходження, а також мати розуміння, коли ж зрештою, ви зможете отримати сертифікат. Тільки після цього варто брати участь у заході”, – наголошує Андрій Ярмак.

Крім того він підкреслює, що організатори заходу вже мають багаторічний досвід просування української продукції на експорт, а також проведення торгових місій в різні країни світу. З урахуванням цього досвіду організатори роблять акцент не на тому, щоб залучити до заходу якомога більше компаній, а на тому, щоб до делегації входили виключно професіонали своєї сфери.

Ми не маємо на меті зібрати велику кількість учасників — чим менше, тим місія ефективніша. Тому всі компанії, які заповнили заявки, проходять ретельний відбір по ряду критеріїв. Перш за все для нас важлива так би мовити якість учасників, адже зрештою саме по ним формується репутація не тільки української продукції, а й самої країни”, – резюмує керівник місії і додає, що компанії-покупці так само проходять попередній відбір. “Особисто моя формула ідеальних переговорів В2В — до 20 компаній з однієї та іншої сторони. У найбільш успішній місії у нас було 5 компаній і 5 зустрічей з потенційними покупцями протягом одного дня, по яким ми досягли 90% успіху”, – каже Андрій Ярмак.

Нагадаємо, що наймасштабніша торгова місія до арабського світу Fruit&Sweet Trade Ukraine відбудеться 28 березня в Дубаї. Попередньо на учасників делегації очікує тренінг з експорту продукції до арабських країн, який проходитиме 6 березня в KMBS.

Fruit-ukraine.org

Джерело https://fruit-ukraine.org

Відповісти

Ваш email не публікується