На 2019 рік садівники прогнозують зниження врожаю яблук — SuperAgronom.com

Цього року аналітики оцінюють запаси десертного яблука в Україні в 280 тис. тонн, що на 42% більше, ніж на ту ж дату минулого року. Це абсолютний рекорд запасів яблука на цю дату в історії України. Проте такого урожаю цього року чекати не варто, запевнили черкаські садівники, пише Kurkul.com.

 

«Яблук справді дуже багато. Однак це лише означає, що наступного року вітчизняного яблука в нас не буде. Ввозитимемо імпортне. Наші сади ще не пристосовані мати два великих урожаї поспіль. Звісно, в кращих садах за кордоном уже навчилися після врожаю в 70 тонн збирати 50 тонн. У нас ще таких технологій немає. Дерево втомлюється. Може бути багато плодових бруньок і навіть багато яблук, однак розміри цих яблук будуть далекими від стандарту», — каже фермер із Шевченкового Звенигородського району Черкаської області Микола Олійник.

 

З такою думкою погоджується і садівник Ігор Очеретяний.

 

«Однозначно, в 2019 р. урожай буде менший. Бачу це по кількості плодових бруньок. Прогнозую дефіцит черкаських яблук у 2019 р. Можливо, для внутрішнього ринку наших яблук і вистачить, але на експорт їх бракуватиме», — розповів Ігор Очеретяний.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується