На полях відмічається часткове зниження кількості гризунів — SuperAgronom.com

Агрокліматичні умови та проведенні захисні заходи негативно вплинули на розвиток мишоподібних гризунів у посівах озимих культур в південних та східних регіонах.

За інформацією Держпродспожислужби, на полях Донецької, Запорізької, Одеської, Харківської та Херсонської областей відмічається часткове зниження чисельності жилих колоній полівок на посівах озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав.

Втім, незважаючи на незначне потепління сніговий покрив на полях залишається доволі високим — 10-25 см. Надалі, за різкого підвищення температури та інтенсивного танення снігу можлива масова гибель гризунів від затоплення.
У свою чергу відбір монолітів озимих культур засвідчує про високу життєздатність рослин (відростають 92-98% рослин).

 

«Рослини перебувають у фазах третій листок-кущіння, при їх відрощуванні мають добру регенераційну здатність (Житомирська, Хмельницька, Чернівецька, Черкаська обл.). Лабораторним аналізом рослин озимини виявлено інфекційний запас збудників борошнистої роси, септоріозу (Черкаська обл.) За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами», — зазначається в повідомленні Держпродспоживслужби.

 

Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується