Підвищити урожайність багатьох культур у близькій і подальшій перспективі можна за допомогою буркуну

Буркун визнано хорошим попередником для озимої пшениці, однорічних трав, цукрових буряків і кукурудзи. Про це нагадує AgroTimes.

Його називають зеленим добривом для ґрунту. Рослина має міцну розгалужену, серед бобових сидератів найбільшу по масі кореневу систему, яка проникає на глибину на 1-1,5 м. Завдяки бульбочковим бактеріям, які розвиваються на коренях, видобуває з повітря азот і накопичує його, а після розкладання в ґрунті біомаса стає легкозасвоюваним органічним добривом.

Особливо відчутно буркун оздоровлює карбонатні солонцюваті ґрунти.

Він прекрасно дренує, розпушує навіть нижні пласти, полегшує ґрунт, підвищує його повітря-і вологоємність. Тому буркун часто сіють на ділянках, які досі вважалися малопридатними для землеробства. До того ж ця рослина захищає ґрунт від промерзання, водної та вітрової ерозії. Причому, якщо вирощувати буркун в якості сидерату, то для його розмноження спеціально нічого робити не потрібно: він прекрасно розмножується самосівом. При цьому дана культура відрізняється стійкістю до хвороб і шкідників.

Крім цього, буркун відіграє значну роль у створенні міцної насіннєвої та кормової бази для тваринництва (урожайність зеленої маси 250-400 кг на сотку, насіння – 6-12 кг з сотки), забезпеченні бджільництва нектаром і пилком.

Джерело https://www.seeds.org.ua

 

Відповісти

Ваш email не публікується