ДУМКА: Імпорт витісняє з ринку вітчизняні саджанці горіхів

Виробництво органічних саджанців горіха в Україні не затребуваним, навіть не зважаючи на те, що органічний продукт продається за ціною звичайного.

Про це розповів директор ТОВ «Тимирязівське» Анатолій Черняков, передає AgroPortal.ua.

«Я не бачу в Україні поки затребуваності у великому виробництві горіхів. Здебільшого все імпортують, таким чином занепадає вітчизняний виробник. У нас є багато розумних людей, які готові працювати. Я даю їм саджанці безкоштовно, якщо бачу, що вони цього потребують», — зазначає Анатолій Черняков.

За його словами, ТОВ «Тимирязівське» працює з українськими сортами горіху, адже вони найкраще адаптовані до українського клімату. В той же час, Анатолій підкреслив, що основне — це технологія вирощування, адже найдорожчий сорт можна запсувати в неналежних умовах і навпаки.

«Ще п’ять років тому український горіх користувався попитом в країнах Близького Сходу, де існує обмеження в споживанні м’яса. Але після того, як в цьому регіоні почались заворушення та війни, вітчизняний експорт значно знизився. В країнах ЄС український горіх не надто затребуваний, адже наші ДСТУ поки що не відповідають їхнім вимогам. Щодо ціни, то в середньому ми бачимо як на ринках продають літрову банку від 70 до 100 гривен. Там немає кілограму, близько 600 гр. Але люди беруть, почали задумуватись про своє здоров’я і про користь горіхів», — розповідає Анатолій Черняков.

Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується