Експорт українських свіжих молочних продуктів зростає

версія для друку

У другій половині січня виробники свіжих молокопродуктів зможуть помітно наростити випуск. На тлі зростання попиту деякі оператори навіть намагаються збільшити ціни на пропоновану продукцію.

В середині січня свіжі молочні продукти в дешевій упаковці продаються великими операторами переважно за такими цінами:

молоко 2,5%, плівка: 19-21 грн/л
кефір 2,5%, плівка: 21-23 грн/л
сметана 15%, плівка: 50-58 грн/кг
сир 9%: 95-110 грн/кг

З наведених цін видно, що в категорії традиційних свіжих молокопродуктів найвигідніша зараз сметана. Досить прибутковий також випуск сиру кисломолочного.

У минулому році виробники свіжих молочних продуктів зуміли наростити експорт продукції. Крім традиційних поставок свіжих молокопродуктів в Молдову і Грузію, помітно збільшилися продажі ультрапастеризованого молока на ринки Азії та Африки. Навіть українські йогурти повезли в Європу.

Хоч експорт і виріс на 37%, все ж абсолютні показники невисокі. Якщо врахувати, що в країні виробляється до 1 млн. свіжих молокопродуктів, то експорт 24 тис. т для галузі зовсім незначний. До того ж зовнішні продажі нестабільні, поки що не спостерігається чіткий тренд зростання. Наприклад, минулого місяця з країни було вивезено практично стільки ж свіжх молочних продуктів, скільки і в листопаді, і лише ненабагато більше в порівнянні з груднем 2017. Проте, перспектива збільшення експорту, особливо молока тривалого зберігання, дуже хороша.

ІЦ УАК за матеріалами ІНФАГРО

Джерело http://agroconf.org

Відповісти

Ваш email не публікується