Фахівець порекомендував ефективний гербіцид для імі-гібридів соняшника – КУРКУЛЬ
Прогнозована експертами врожайність соняшника та стабільно приваблива ціна на нього зумовили те, що велика кількість аграріїв віддала перевагу вирощуванню цієї культури. Водночас нетипові погодні умови сезону створили безліч перепон для отримання запланованих врожаїв, одна з яких — конкуренція з боку бур’янової рослинності.
Про це розповіли фахівці компанії Ukravit.
«Контроль забур’яненості у посівах соняшника, особливо за складних погодних умов, — справжній квест для аграрія. Зокрема, в регіонах із недостатнім рівнем вологи можливості застосувати ґрунтові гербіциди дуже часто просто немає, оскільки вони не діють, тому тамтешні аграрії віддають перевагу вирощуванню імі-стійких гібридів, для яких ґрунтова схема не є обов’язковою», — зазначив керівник департаменту агротехнологій Ukravit Олександр Мигловець.
За цієї технології у посівах післясходово застосовуються гербіциди із групи імідазолінонів, що ефективно справляються і зі злаковими, і з дводольними бур’янами, здатні контролювати навіть проблемні види на кшталт осотів, амброзії, лободи та інших.
Для гібридів соняшника, стійкого до імідазолінонів, Олександр Мигловець в умовах поточного сезону рекомендує обрати гербіцид Генезис (імазамокс, 33 г/л + імазапір, 15 г/л).
Діючі речовини потрапляють до тканин бур’янів через ксилему та флоему і діють як інгібітори ензиму ацелоктатсинтази (АLS) — ключового ферменту біосинтезу незамінних амінокислот – ізолейцину, лейцину, валіну. Всередині рослин гербіцид швидко переміщується до точок росту, в результаті чого поділ клітин, ріст пагонів і кореневої системи припиняється, і бур’янова рослинність гине.
Як пояснив фахівець, застосований в найчутливіші фази росту бур’янів (сім’ядолі — до 4 листочків), гербіцид однією обробкою може утримати поле чистим до кінця сезону за рахунок ґрунтової активності та наявності вологи.
Генезис ефективно контролює поширені види злакових і дводольних бур’янів — амброзію (види), гірчак, лободу білу, осот (з насіння), підмаренник чіпкий, вовчок соняшниковий та інші. А при дотриманні регламентів застосування препарат толерантний до культури, і його можна застосовувати при системі землеробства no-till та за мінімального обробітку ґрунту.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.