Ціни на кукурудзу будуть знижуватися – Agravery

У травні 2025 року експорт кукурудзи з України сягнув понад 2 млн тонн, ставши одним із найвищих показників за останні місяці. Про це повідомляють в аналітичному департаменті сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.

За оцінками аналітиків, на червень уже законтрактовано щонайменше 850 тис. тонн кукурудзи — і ця цифра не є остаточною. Очікується, що загальний обсяг експорту в червні перевищить 1 млн тонн.

«Це свідчить про наявність у трейдерів раніше укладених контрактів. Тому поставки залишків старого врожаю тривають досить активно», — зазначають у ПУСК.

Водночас, ситуація на експортному ринку ускладнюється ціновим тиском. Так, вартість американської кукурудзи наразі утримується на рівні 230 $/т, тоді як ціни на українську кукурудзу піднялися до 256–260 $/т.

«У нинішніх умовах ми не можемо конкурувати з американськими постачальниками на європейському ринку. Українська кукурудза реалізується невеликими партіями — по 2–5 тис. тонн — здебільшого в напрямку Греції та Кіпру. Для порівняння, США експортує лише великими обсягами від 25 тис. тонн», — пояснюють аналітики ПУСК.

Додатковим чинником впливу є обмежені залишки зерна: на внутрішньому ринку залишилося лише 1–1,5 млн тонн кукурудзи. Це означає, що доступних обсягів для масштабного експорту вже обмаль.

«Очікуємо, що в червні ринок стане менш ліквідним. Цінові орієнтири будуть поступово знижуватися — до рівня близько 215 $/т у портах. З другої половини місяця попит істотно знизиться, і ринок почне фокусуватися на новий урожай», — прогнозують у ПУСК.


Джерело https://agravery.com

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra