Фермер з Миколаївщини створив розумну теплицю, яка сама керує поливом, освітленням і обігрівом   – SEEDS

Фермер Максим Нетудихата з Миколаївщини створив «розумну теплицю», всі процеси в якій можна регулювати через мобільний додаток. Така теплиця сама керує поливом, освітленням і обігрівом, пише SEEDS

Ідея створення «розумної теплиці» виникла у фермера минулого року, коли він змушений був поїхати у відрядження і втратив частину врожаю через несвоєчасний полив.

Проєкт «Розумна теплиця» став одним із семи переможців конкурсу інновацій «BlueInnovationChallenge». Фермер отримав грант у $10 тис. на розробку та втілення рішення для автоматизації теплиці, а також інвестував власні 500 тис. грн у придбання нового тепличного комплексу розміром 10×80 метрів. Про це повідомили у ВГО «Українська Асоціація Центрів Підтримки Бізнесу».

Система AquaSmart, що встановлена в теплиці, використовує IoT-сенсори, штучний інтелект і машинне навчання для контролю вологості ґрунту, температури повітря та рівня освітлення. Багаторічний фермерський досвід Максима Нетудихати та розроблені ним алгоритми функціонування теплиці, специфічні для кожної культури, дозволили створити комплексне та повністю автономне рішення. Всі процеси можна регулювати через мобільний додаток.

«Раніше хоча б одна людина мала залишатись на теплицях, щоб увімкнути полив, світло, обігрів. Влітку о шостій ранку вже людина повинна бути на роботі. А тепер взагалі людина не потрібна, ви самі можете все це ввімкнути-вимкнути. Тепер можу керувати всім зі смартфона. Навіть якщо я далеко, теплиця працює бездоганно. При сильному вітрі вона навіть сама закривається», — пояснив фермер.

Автоматизація дозволяє значно економити ресурси. Новітня система не лише спрощує догляд за рослинами, а й дозволяє зменшити споживання води на 50% і підвищити врожайність на 15%.

Наразі у «розумній теплиці» росте перший експериментальний урожай редису. В інших теплицях Максима Нетудихати ростуть: капуста, огірки, помідори, баклажани. Але фермер на цьому не зупиняється. Він планує продавати технологію великим господарствам, а також адаптувати її для невеликих приватних теплиць.

SEEDS


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується

where to buy viagra buy generic 100mg viagra online
buy amoxicillin online can you buy amoxicillin over the counter
buy ivermectin online buy ivermectin for humans
viagra before and after photos how long does viagra last
buy viagra online where can i buy viagra