Яке вино любив Тарас Шевченко? – Techdrinks.info
ДНК УКРАЇНИ: винна історія від Анни-Євгенії Янченко
Як з’ясувалося, Тарас Шевченко, великий український художник та поет, мав особливі вподобання щодо смачної їжі та напоїв.
«Кажуть, він був гурманом та любив смачно поїсти. Серед його улюблених страв були борщ, вареники з сиром та галушки. Щодо напоїв, Шевченко віддавав перевагу чаю з ромом і, кажуть, міг випити до десяти склянок. Ще він любив каву з вершками та настоянки. А щодо вина… О, у нього були вельми непрості винні вподобання. Він щиро любив вино та винну атрибутику. Знався на винах. У його щоденниках зустрічаються як «перша-ліпша пляшка Шато Лафіту», так й наче вечірки, де «пили портвейн, херес, мадеру, а потім, здається, шампанське», – розповідає сомельє, дослідниця історії виноробства України Анна-Євгенія Янченко.
Також, чи знали ви, що Михайло Коцюбинський, великий український письменник, працював на виноградниках півдня України?
«Уявіть собі, з 1892 року він був в складі так званої «філоксерної комісії», яка подорожувала виноградниками Бессарабії та Криму з одною метою – знайти заражені філоксерою виноградники та винищити їх, спалити їх просто до ноги. В той час це була єдина така стратегія російської імперії для того, щоб зупинити зараження. Вражаючу історію про боротьбу з філоксерою, Михайло Коцюбинський розповів в оповіданні «Для загального добра». Там він написав, як селяни переживали втрати свої виноградники та як система знищення впливала на їх життя. З цікавими деталями, гумором та безліч трагічних моментів Коцюбинський показав гірку долю виноградників та виноробів того часу».
Винна експертка Анна-Євгенія Янченко запрошує по-новому подивитися на українське виноробство на онлайн-курсі «ДНК України: Винна історія», яке проходитиме 5 по 26 березня. Буде представлено 4 лекції про основні події та регіони українського виноробства, а також розвиток культури споживання. Це історичне дослідження отримало міжнародну нагороду OIV Аward 2024. Винна експертка пропонує дізнатись: коли і де почалося виноробство в Україні – без міфів, лише доведені факти; як наші землі впливали на європейську винну культуру ще задовго до приходу греків; що приховують стародавні згадки мандрівників і археологічні артефакти; чому українське вино сьогодні – не просто тренд, а повернення до глибокого коріння. Під час курсу можна буде дізнатися про зародження виноробства в Україні, від неоліту до античності; про середньовічні вина Київської Русі, Криму і Галичини; про вино в Україні під час панування імперій, від Австрійської до російської; про сучасний ренесанс вина в Україні та ін.
За словами Анни-Євгенії Янченко,курс про винну спадщину України створений нею на основі унікальних археологічних знахідок, міжнародних історичних джерел і досліджень, що змінюють уявлення про українську винну культуру.