В Україні відсутні післясходові гербіциди для гарбузів — фахівець – КУРКУЛЬ
У світі збільшився попит на насіння гарбуза, яке використовується для виробництва олії. Відповідно в Україні зростає зацікавленість до вирощування цієї культури.
Про це йдеться у спецпроєкті «Де знайти насіння гарбуза і скільки на ньому заробляють» на Kurkul.com.
Як розповів Олександр Мигловець, директор департаменту агротехнологій Ukravit, для контролю шкодочинних організмів при вирощуванні гарбузів представлений доволі широкий вибір фунгіцидів, інсектицидів, а також препарати для позакореневого підживлення. Що стосується контролю сегетальної рослинності, тут ситуація складніша.
«Це пов’язано з біологічними особливостями цієї культури із родини Гарбузові. В переліку дозволених пестицидів та агрохімікатів в Україні відсутні пестициди, які мають офіційну реєстрацію для застосування на гарбузах, і це дещо ускладнює побудову системи захисту. Проте за основу зазвичай використовують світовий досвід захисту гарбузів та власний практичний досвід застосування ряду діючих речовин», — пояснив фахівець.
Він рекомендує під вирощування гарбузів обирати поля, не засмічені багаторічними злаковими та дводольними видами бур’янів.
Залежно від потенційної забур’яненості, попередників, культури ведення землеробства тощо, після посіву гарбузів використовують переважно суміш ґрунтових гербіцидів Датоніт Голд (метолахлор, 960 г/л) + Командир (кломазон, 480 г/л), спрямовану на контроль однорічних злакових і дводольних видів сегетальної рослинності. За останні декілька років отримано ефективні результати із застосування гербіцидів на основі прометрину і пропізохлору.
Щодо знищення однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів у період вегетації гарбуза, то тут проблем немає, оскільки на ринку наявний широкий вибір гербіцидів: Квін Стар Макс (хізалофоп-п-етил, 125 г/л), Кельт (флуазифоп-п-бутил, 150 г/л) та Селеніт Макс (клетодим, 240 г/л).
«Однак станом на сьогодні відсутні післясходові (страхові) гербіциди, які можна або рекомендовано застосовувати у гарбузах для контролю однорічних або багаторічних дводольних видів бур’янів, і це створює одну з найскладніших проблем при вирощуванні цієї культури у світовому масштабі», — додав Олександр Мигловець.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2025 р.