Фермери Рівненщини у минулому році збільшили виробництво гречки в 2 рази – Пропозиція
«У минулому році аграрії ефективно використали сільськогосподарські землі під урожай. Загалом це 632 тисячі гектарів, що складає 96% наявної в області ріллі. Виробництво зернових склало 1,3 млн тонн. Це середній показник за останні три роки», – розповіла Надія Переходько.
За словами директорки департаменту, торік спостерігалося значне зростання виробництва гречки (понад 2 рази) та сої (на 62%). Виробництво продукції тваринництва також зросло: м’яса – на 19%, молока – на 7%, яєць – на 5%.
Стабілізація цін на сільськогосподарську продукцію позитивно вплинула на фінансовий стан аграрних підприємств.
«У минулому році вперше за час повномасштабного вторгнення рф в Україну стабілізувалися ціни на сільськогосподарську продукцію. Зокрема, закупівельні ціни на зернові та олійні культури в середньому зросли на 60%. Це позитивно вплинуло на фінансовий стан аграрних підприємств», – відзначила спікерка.
У 2025 році пріоритетами залишаються розвиток молочного скотарства та птахівництва, глибока переробка сільськогосподарської продукції та ефективне використання земель.