Український артишок може заповнити полиці ЄС у міжсезоння
Артишок — новий та престижний продукт в Україні, який популярний в усьому світі. Він добре росте та навіть дає два урожаї на українській родючій землі. Попит на артишок зростає, а відтак має збільшуватися і виробництво.
Про це в коментарі AgroPortal.ua розповів кандидат економічних наук, генеральний директор ТОВ «АВ ЛІХТ» Василь Поліщук.
За його словами, у світі дуже багато консервується, заморожується та використовується артишоку. Окрім цього, культура застосовується для виготовлення лікарських препаратів.
![propData.content.image](https://agroportal.ua/storage/media/orig/uploads/Tsytaty/Vasyl_Polishchuk.png)
Декілька років тому в Україні артишок був на 99% імпортний. Сьогодні в сезон збору врожаю — це український продукт. І це дуже добре для країни та вітчизняного виробника. Перше — це збережена валюта на імпорт. Друге — це нові робочі місця на селі, а отже і податки. Третє — це експорт. Сезон збору врожаю артишоку в ЄС і в Україні — різні місяці. Тобто український артишок може заповнити полиці ЄС у міжсезоння. Четверте — переробка. Консервований артишок — дуже і дуже смачно. Плюс також заморожування.
ТОВ «АВ ЛІХТ» співпрацює з науковими інституціями України, зокрема з НААН, з метою дослідження оптимальних умов вирощування, зберігання та обов’язково переробки артишоку.
![propData.content.image](https://agroportal.ua/storage/media/orig/uploads/Tsytaty/Vasyl_Polishchuk.png)
Переробка — це можливість отримувати продукт на полицях магазинів цілий рік. Переробка — це нові робочі місця. Переробка — це розвиток інших галузей, а відтак і економіки України. Переробка — це експорт, а отже надходження валютної виручки.
Алла Стрижеус, AgroPortal.ua