Ринок зернових та олійних у листопаді, – аналіз від AgroMarket UUB – Пропозиція
Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та деяких олійних культур на початку місяця зберігалось поступове зростання цін, проте згодом ціни стабілізувалися і трималися на сформованому рівні до завершення аналізованого періоду.
Внутрішній ринок
«Загалом на кінець місяця середні ціни(EXW) на пшеницю 2 і 3 класу знаходились в діапазоні 8 978 – 8 902 грн/т. Ціни на фураж складали 8 758 грн/т, що більше на 3,31% з початку місяця. Нестача якісної пшениці та високий попит на неї спричинили зростання цін у сегменті борошномелів. Натомість надлишкова пропозиція пшениці нижчих сортів та фуражу створювала тиск та спонукала до зниження цін», – зазначили аналітики біржі.
За інформацією Мінагрополітики, на кінець листопада було намолочено 73,6 млн тонн нового врожаю, який зібраний на площі 19,5 млн га. Загалом зібрано 53,9 млн тонн зернових та 19,7 млн тонн олійних.
Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру, для завершення вегетації озимих культур складалися цілком задовільно.
Зовнішній ринок
На кінець місяця, 29 листопада, після святкових днів торги кукурудзою на Чикаго завершилися зростанням цін, тоді як ціни на соєві боби та пшеницю демонстрували невизначеність.
«Пшениця була в основному нижчою, оскільки країна-терорист та Аргентина продавали на світовому ринку за нижчими цінами. Підтримка кукурудзи пояснюється настроями перепроданості та слабкішим американським доларом, через що американське зерно виглядало більш привабливим за ціною для іноземних покупців. Соєві боби були обтяжені сприятливими погодними умовами для посівів сої в Південній Америці, але все-таки вдалося закрити ринок через високий експортний попит», – додають аналітики.