На Сумщині сільгосппідприємство успішно співпрацює з Ukravit – AgroNews
ПСП «Мир» на Сумщині працює вже 24 роки. На площах понад 800 га тут вирощують озиму та яру пшеницю, соняшник, кукурудзу, сою, ріпак. Також мають багаторічні насадження – сади та ягідники. Раніше навіть були персики та виноград, але через кліматичні особливості регіону вирішили від цих напрямів відмовитися, повідомляє agronews.ua.
Врожай реалізовують залежно від запропонованих умов: минулого року продавали на експорт, а цього року отримали гарну пропозицію на внутрішньому ринку. Благо, що ціни порівняно з початком війни зараз стабілізувалися.
Опікується посівами вже четвертий рік головний агроном Віталій Ганжара. Відколи після закінчення магістратури його запросив у господарство директор Геннадій Бердніков, тут і лишився. І продовжує працювати попри воєнний час та пов’язані з цим складнощі. Тим паче, що господарство має надійного партнера – субгрантера Ukravit за підтримки Програми USAID АГРО.
«На початку повномасштабного вторгнення район, в якому розташоване наше господарство, був під окупацією, – згадує агроном. – Велика частка агрофірм регіону зазнали руйнувань матеріально-технічних ресурсів. Та нас це, на щастя, оминуло. Однак про посівну чи інші технологічні операції все одно не могло бути мови. Лише після звільнення нашими Збройними силами територій та розмінування змогли в останній момент взятися до роботи».
Оскільки насіння, засоби захисту рослин та інші ресурси господарство зазвичай закуповує з осені, то всі процеси провели швидко та злагоджено. А от далі почалися складнощі: ціни на продукцію не було, тож працювати в сезоні довелося чи не в мінус.
І, щоб забезпечити подальше агровиробництво, звернулись по надання ЗЗР та МКД Ukravit із відтермінуванням платежу в межах проєкту з товарного кредитування, що реалізується за підтримки Програми USAID АГРО.
Історія співпраці ПСП «Мир» із Ukravit налічує близько півтора десятиліття. Спочатку використовували окремі препарати, а сьогодні системи захисту польових культур на 100% складаються з продуктів українського виробника. Також досліджували в Ukravit Institute ґрунти, посівмат, рослинний матеріал плодових культур; купували через компанію основні добрива та насіння кукурудзи, соняшника. Завдяки такій комплексній співпраці вдається досягати запланованих показників урожайності.
Як зазначає головний агроном, співробітництво в межах Програми USAID АГРО дуже комфортне: документацію оформили швидко, а необхідні препарати отримали своєчасно. Крім того, користуються бонусами, зокрема розширеним агрономічним супроводом.
Сьогодні господарство продовжує працювати і намагається втримати свій рівень, навіть незважаючи помітний кадровий голод.
«Раніше у нас тракторист був трактористом, водій – водієм, – згадує Віталій. – А зараз всі вміють усе: одна людина може працювати і на тракторі, і на сівалці, не кажучи вже про звичайне авто. Бо розуміємо, що людей не додасться – хоч би не зменшилося через складнощі з бронюванням».
Як і всі ми, тут мріють про завершення війни – тоді можна і земельний банк розширити, і парк техніки оновити. А доки продовжують займатися улюбленою справою і сплачувати податки, аби наблизити нашу Перемогу.