Україні потрібно нарощувати внутрішнє виробництво часнику – EastFruit
На відміну від більшості овочів, площі під часником в Україні не зростають. Хоча вирощування часнику може бути високомаржинальним. передає EastFruit.
Про це у своїй статті для журналу «Садівництво по-українськи» розповів Сергій Шиш, директор компанії «Агроінновейшн», і називає причини такої стагнації.
«По-перше, у зв’язку з війною фермери мають багато зобов’язань за кредитами або лізингом – їм бракує коштів на старт нового напрямку, – написав він. – Минулий і позаминулий роки були провальними для агровиробників, зокрема для зерновиків. За вартості пшениці 4 тис. грн/т виробники ледве-ледве зводили кінці з кінцями».
По-друге, продовжив Шиш, навіть після релокації агрономів-овочівників з окупованих областей вони продовжують йти второваною доріжкою, намагаючись вирощувати не часник, а капусту на Тернопільщині та Хмельниччині.
Експерт вважає, що часник у принципі потрібно вирощувати в Україні, оскільки його сьогодні не вистачає і з кожним роком дефіцит якісного продукту буде дедалі більше.
«Наприклад, у цибулі немає перспективи для хорошого заробітку – вона коштує копійки, – зазначив Сергій Шиш. – У мене є знайомі фермери, які сьогодні думають, чи викопувати врожай, щоб не втратити ще більше грошей. Приблизно те саме можна сказати про капусту. А для часнику ринок в Україні взагалі порожній, адже на 99% заповнений імпортом».