Ціни на ЗЗР в 2025 році ймовірно залишаться на рівні 2024-го — прогноз – SuperAgronom
Сьогоднішні ціни на зерно та зниження цін на азотні добрива стають хорошою передумовою для того, щоб розпочати закупівлю останніх. Зволікати з цим не треба, каже Дмитро Соломонюк, директор з розвитку регіональної мережі LNZ Group, у інтерв’ю Latifundist.com.
«Я раджу не зволікати, а купувати добрива, щоб отримати кращу ціну, а головне — отримати їх вчасно. Подальше падіння цін малоймовірне, скоріш — навпаки, — прокоментував ситуацію він.
Він додав, що у зв’язку з кліматичними змінами, зокрема посухою, зростає споживання рідких добрив — КАС і РКД. Причиною цьому є високий коефіцієнт отримання рослинами поживних речовин з РКД та нижча вартість одиниці ефективної діючої речовини з РКД, ніж у традиційних твердих добрив.
«І зараз ми бачимо, що продажі РКД вже вийшли на довоєнний час, незважаючи на втрачені ринки Донецької, Луганської, Херсонської областей. Це пов’язано з падінням цін на них. Відбулося зниження ціни на жовтий фосфор — основну складову їх приготування. Посприяв цьому і той факт, що відомі бренди виробництва сільгосптехніки пропонують заводське обладнання з можливостями під внесення РКД. Хоча ще 5 років тому про таке обладнання майже не чули, — пояснив Дмитро Соломонюк.
А ось ціни на ЗЗР в 2025 році скоріш за все залишаться на рівні цього року, прогнозують компанії LNZ Group. Оскільки на ціноутворення впливає зміна вартості сировини, енергоресурсів та логістичні витрати, на цей час вже всі законтрактувались ЗЗР, щоб вчасно доставити їх до початку посівної компанії. Тому на зростання ціни може повпливати лише логістична складова, втім, Дмитро Соломонюк переконаний, що цей вплив буде несуттєвим.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com