Як виявити брак різних мікроелементів за кольором листків озимого ріпаку – AgroTimes
Протягом вегетації восени треба спостерігати за кольором і станом листків озимого ріпаку. Це є своєрідною підказкою для агронома – рослина сама підкаже, яких мікроелементів для її росту бракує, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Рівень використання макро- та мікроелементів є сортовою ознакою. Різні сорти й гібриди можуть по-різному реагувати на умови вегетації.
Дефіцит бору спричиняє побуріння тканин листка та всієї рослини, послаблює діяльність гормонів й уповільнює транспорт цукрів, згодом порушується синтез білків, порушуються структура клітинних стінок і процес закладання вегетативних і генеративних органів.
Брак марганцю – поява на молодих листочках жовтих дрібних хлоротичних плям між жилками листя. Марганець відповідає за процес засвоєння азоту, є активатором фотосинтезу після підмерзання рослин, потрібний компонент синтезу вітаміну С.
Дефіцит магнію спричинює пожовтіння старих листків між жилками, спостерігається передчасне їх опадання. Магній є основою хлорофілу, активує фермент, який є каталізатором участі СО2 в процесі фотосинтезу.
Брак сірки проявляється у червоно-фіолетовому забарвленні листків, а іноді й усієї рослини. Сірка є основною частиною амінокислот, які, своєю чергою, є основою для процесу синтезу окремих білків в рослині. Входить до складу деяких вітамінів.
Раніше повідомлялося, які особливості осіннього підживлення озимого ріпаку, як підживлення озимого ріпаку впливає на його перезимівлю та які оптимальні норми підживлення ріпаку.