Цибуля, яблуко і кавун домінують у торгівлі регіону – аналіз торгових майданчиків за тиждень – EastFruit
Ключові моменти за минулий тиждень:
– Лідери продажів торгового майданчика – ріпчаста цибуля і яблуко
– Зменшилася кількість оголошень про продаж солодкого перцю і томату
– Кабачок стали пропонувати вдвічі частіше, а баклажан удвічі рідше
– Продажі персика скоротилися вдвічі
– Найчастіше учасники купували картоплю і кавун
– Сухофрукти вже в топі продажів
– В Україні продовжує дешевшати білокачанна капуста і дорожчати томат
– В Узбекистані знову зростають ціни на картоплю та моркву
Про ці та інші тенденції на плодоовочевих ринках регіону в тижневому огляді торгових майданчиків EastFruit.
Минулого тижня свою продукцію в групі EastFruit Trade Platform продавали учасники з 8 країн, при цьому загальна кількість розміщених оголошень зменшилася насамперед за рахунок скорочення кількості пропозицій з України. Також зменшилася товарна пропозиція з Ірану. Водночас активізували торгівлю представники Узбекистану та Єгипту. При цьому перша п’ятірка країн за кількістю розміщених пропозицій за тиждень змінилася і виглядає наступним чином: Україна, Узбекистан, Єгипет, Іран і Туреччина.
Ріпчаста цибуля продовжує залишатися найбільш продаваним товаром торговельного майданчика, при цьому її пропозиція дещо скоротилася. До речі, в поточному сезоні в Єгипті перевиробництво цибулі. Також рідше, ніж тижнем раніше, учасники продавали й інші позиції борщового набору. Зменшилася кількість оголошень про продаж солодкого перцю і томату, при цьому продажі огірка збереглися на рівні попереднього тижня. Кабачок стали пропонувати вдвічі частіше, а баклажан удвічі рідше. А полтавському овочівнику-любителю вдалося виростити баклажан вагою майже 2,5 кг.
Пропозиція яблука продовжує зростати, що дало йому змогу минулого тижня обійти кавун і стати найбільш продаваною позицією фруктово-ягідного сегмента. А тим часом влада Казахстану запроваджує тимчасову заборону на імпорт яблука автотранспортом, що насамперед є ударом по Польщі та росії. Продовжує зростати кількість продавців груші. Також більше, ніж попереднього тижня, розмістили оголошень про продаж дині та нектарина. А от продажі персика скоротилися майже вдвічі. До слова, у західних регіонах України, почали освоювати комерційне виробництво персика. Різко збільшилася пропозиція сухофруктів з Узбекистану. Також цей вид продукції пропонували учасники з України та Ірану.
Динаміку продажів за топ позиціями в кількісному вимірі дивіться на графіку нижче.
Найчастіше минулого тижня учасники купували картоплю і кавун. Також підвищеним попитом користувалися цибуля та яблука. В Україні активно закуповували бузину.
До речі, в цей самий час торік лідером продажів також була ріпчаста цибуля, при цьому її продажу було присвячено кожне 6-те розміщене на майданчику оголошення. Українські фермери нарощували пропозицію гарбуза, в результаті, він після тривалої відсутності, повернувся в тижневий топ-продажів. У фруктово-ягідному сегменті найчастіше пропонували кавун. Почали надходити пропозиції манго і папайї з теплиць в Ірані. Виноград в Узбекистані коштував дорожче, а малина в Україні – дешевше.
А тепер проаналізуємо, як у деяких країнах регіону EastFruit за минулий тиждень змінилися ціни на плодоовочеву продукцію.
Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform – УКРАЇНА
В Україні продовжує дешевшати білокачанна капуста. Збільшився мінімальний рівень цін на цибулю. Третій тиждень поспіль дорожчає томат. Також минулого тижня відновилося зростання цін на огірки і солодкий перець. При цьому вартість перцю Білозерка знизилася. Дорожче, ніж тижнем раніше, учасники продавали цвітну капусту, подорожчали баклажани і кабачки.
У фруктовому сегменті дорожчали персик і слива. Спостерігалося різке підвищення цін на дині. Водночас зростання пропозиції груші призвело до зниження цін на неї.
Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform – УЗБЕКИСТАН
В Узбекистані почала дешевшати ріпчаста цибуля. Продовжують зростати ціни на картоплю. До речі, в супермаркетах Узбекистану скоро може з’явитися киргизька картопля. Дорожче, ніж тижнем раніше, фермери продавали моркву. У фруктовому сегменті спостерігалося зниження цін на персик і виноград.
Ціни торгової групи EastFruit Trade Platform – ЄГИПЕТ
Ціни на експортну продукцію з Єгипту за минулий тиждень не змінилася. А ось Південно-Східна Азія може незабаром стати новим експортним ринком для манго з Єгипту.
І ще кілька цінових пропозицій від учасників з Азербайджану: малина заморожена екстра 95/5- $2,50-2,80, гріс – $2,10 EXW.
Активність учасників у технологічній групі EastFruit Fruittechnology збереглася на рівні попереднього періоду. Так само як і попереднього тижня, найчастіше користувачі продавали саджанці плодових дерев і розсаду суниці садової, при цьому їхня пропозиція збільшилася. Кількість оголошень про продаж добрив і тари залишалася стабільною. Пропонувалися послуги холодильного зберігання яблука, груші та овочів. Технологічні матеріали були представлені лейфлетом, крапельною стрічкою, затінювальною сіткою, тепличною плівкою, кастетами для вирощування розсади. А тим часом у Латвії створили робота для боротьби з бур’янами. Ексклюзивне інтерв’ю з творцями, читайте тут.
Аналіз динаміки пропозиції овочів і фруктів на торгових майданчиках за попередній тиждень читайте тут. А про те, як ефективно просувати продукцію в групах Telegram тут.