В Україні з’явилися нові географічні зазначення – баранина та вино Фрумушика – Techdrinks.info
IP офіс зареєстрував два ГЗ, які матиме продукція із Одеської області – баранина та вино Фрумушика. Про це повідомляє Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності».
Назву Фрумушика для обох ГЗ взято від села Фрумушика-Нова, яке існувало до 1946 року в Тарутинському районі Одеської області, але було знищене радянською владою у зв’язку з облаштуванням військового полігону. До того ж заявником реєстрації географічних зазначень виступила місцева громадська спілка «Агро-еколого-рекреаційний кластер «Фрумушика-Нова»».
Які особливості вина Долина Фрумушика
Серед нових ГЗ – тихе вино Долина Фрумушика. Воно поєднує населені пункти південно-західної частини Одеської області. Територія знаходиться в межах північно-східної частини Болградського району та північної частини Білгород-Дністровського району.
Унікальні степові ландшафти, сприятливі кліматичні умови, ґрунтові особливості, традиції, а також сучасні технології та обладнання створюють такі характеристики цих вин:
- від середнього до помірно високого (з домінуючим помірно високим) вмісту алкоголю;
- від помірно підвищеного до високого (з домінуючим високим) вмісту кислот;
- від помірного до помірно високого (з переважаючим помірно високим) вмісту екстракту
без цукру.
Виходячи з показника вмісту незбродженого цукру (залишкового цукру), усі види вина (білі, червоні, рожеві) є сухими.
Колір білих вин здебільшого світло-солом’яний та солом’яний із золотавими та іноді зеленуватими відтінками. Вони мають гармонійні сортові аромати (де спільними є аромати фруктів, ягід та квітів).
Смак – переважно/звичайно повний, структурований, стійкий та гармонійний.
Червоні вина переважно мають рубіновий колір з відтінками та в більшості фруктовий аромат, в тому числі заспиртованих фруктів.
Смак – переважно/звичайно повний, гармонійний, з освіжаючою кислотністю, збалансований.
Рожеві вина – це вина від рожевого до світло-червоного кольору з ароматами полуниці, малини, червоної смородини. Смак – переважно/звичайно делікатний м’який, структурований, збалансований.
Що варто знати про баранину Фрумушика.
Відтепер існує ГЗ М’ясо баранини Фрумушика/ Баранина Фрумушика. Її зона виробництва – на території Тарутинського степу, в межах північно-східної частини Болградського району та північної частини Білгород-Дністровського району на Одещині.
Протягом століть Буджак (Південна Бессарабія), який наразі відомий як Тарутинський степ, був відомим районом вівчарства. Овець тут розводили з давніх часів.
Зараз існує три основні визначальні фактори для отримання специфічних властивостей баранини Фрумушика:
- якість степової рослинності Тарутинського степу;
- три місцеві породи, що використовуються виробниками;
- практика скотарства.
Велика різноманітність видів на луках та пасовищах степу надає солодкого смаку м’ясу та специфічного смаку жиру, ніжну, але структуровану текстуру.
Мармурове забарвлення м’яса та білий колір жиру є результатом поєднання порід, що використовуються для виробництва цієї баранини та системи вирощування, основаної головним чином на вільному випасі худоби.
Що потрібно знати про географічні зазначення?
Систему географічних зазначень розробили у 20-х роках минулого століття, щоб уникнути негативних наслідків індустріалізації в Європі. Це був час, коли активно нарощували промислове виробництво харчів. Масовість і здешевлення технології виготовлення ставили під загрозу існування малих виробників, котрі створюють продукти за традиційною технологією і з автентичним смаком. Щоб захистити їх, розробили систему географічних зазначень.