Фермер розповів, із чого почав біологізацію виробництва – AgroTimes
Біологізацію виробництва у господарстві «Сосонівка-Агро» на Харківщині почали із захисту соняшнику, якого в сівозміні мають багато.
Про це розповів директор господарства «Сосонівка-агро» Іван Почкай в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
Основна хвороба соняшнику – сіра гниль. Її збудники зберігаються на рослинних рештках у вигляді склероцій і уражують рослини впродовж усього вегетаційного періоду.
Після збирання соняшнику господарство проводить поверхневий обробіток ґрунту, тож мали потребу в препараті з мікроорганізмами, які б розкладали рослинні рештки, на яких паразитує збудник сірої гнилі, щоб йому нічим було живитися, а також знищували самого збудника. Із цим завданням впорався комплекс БіоСтимІкс Нива з Активатором.
«Після збирання соняшнику ми сіяли озиму пшеницю, отримали сходи й ще за низьких температур обробили сходи пшениці у фазу 2–3 листки та ґрунт такими сумішами. Тобто застосовували комплексний підхід: вбивали збудників сірої гнилі на рослинних рештках, а також на ґрунті»,
– зазначив Іван Почкай.
Після соняшнику й пшениці в сівозміні господарства різні культури – кукурудза, яра пшениця. Проте тут помітили загальне поліпшення фітосанітарної ситуації в полі.
«Один рік у нас до 40% соняшнику до збирання просто впало від сірої гнилі, а 2022 року, після дворічної роботи біопрепаратами, тільки 10% посіву було уражено сірою гниллю, хоч рік видався дощовитий, погода сприяла, щоб розвиток хвороби був максимальним»,
– додав аграрій.
Раніше повідомлялося, як працювати з біопрепаратами за несприятливих погодних умов та з якими культурами найкраще починати працювати біопрепаратми.