Попит на агродрони в Україні з 2022 року суттєво зріс – SuperAgronom
В Україні інтенсивно розвивається напрям дронів-обприскувачів. Попит на них із 2022 року збільшився на 40%, формують його переважно малі господарства, втім, великі агрохолдинги теж поступово відходять від використання наземної техніки для обприскування, особливо десикації.
Про це в інтерв’ю SuperAgronom.com розповів Віталій Червоняк, виконавчий директор компанії «ЗІГЗАГ Solutions».
«… якщо ми говоримо про соняшник, який іде на експорт, то після того, як зробили десикацію, є контроль якості. Якщо це робити наземною технікою, то там будуть викиди від паливно-мастильних матеріалів, а значить, буде якість нижча і відповідно ціна. Він може не проходити по нормах. Натомість агродрон не залишатиме після себе таких викидів», — каже він.
Серед переваг дронів-обприскувачів Віталій Червоняк виділяє економію, яка становить до 70%. Адже обприскувач має технічну колію від 2% до 6% і в перерахунку на 1000 га, 6% — великий обсяг. Навіть 4-5% на великих площах — значні втрати. Крім цього, витрати на доставку обприскувача, пальне, масло, розхідники, величезний об’єм води.
«Що стосується ефективності, то варто сказати, що похибка в агродрона до 1 см. Є маршурут, ні вліво, ні вправо він не відхиляється. До того ж, наприклад, у моделях XAG V40 та P100 ще переваги — датчики висоти, датчики перешкод та камера. Наприклад, пілот не побачив у полі стовп або дерево. Тоді дрон зупиниться і покаже це в додатку. А датчик висоти дуже важливий на рельєфній місцевості, адже поле може йти хвилею. Це дає працювати на заданій висоті та зробити рівномірну обробку», — пояснив Віталій Червоняк.
Він додав, що цього року компанія продала досить багато дронів. Зокрема, малим компаніям. Попит у великих агрохолдингах теж є, але переважно на послуги. Це пов’язано з тим, що на десятки тисяч гектарів потрібен великий парк агродронів, які потрібно обслуговувати, і персонал.
Меланія Несмачна, SuperAgronom.com