Три чверті роботодавців України відчувають брак кадрів — AgroPortal.ua
Більшість роботодавців відчувають дефіцит кадрів в Україні.
Такими є висновки Дослідження ринку праці України, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією в партнерстві з експерткою з аналітики ринку праці Тетяною Пашкіною.
Згідно з результатами дослідження, 74% респондентів відмітили, що зараз відчувають дефіцит кадрів, 17% — частково відчувають і 7% не відчувають дефіциту кадрів. Цей показник значно підвищився порівняно з попереднім періодом (55% восени 2023 року), зазначили експерти.
Перелік вакансій, які, на думку HR-спільноти, найскладніше закрити:
- менеджер середньої та вищої ланки (директор, керівник);
- спеціаліст вузького профілю;
- спеціаліст зі знанням англійської мови;
- маркетолог, ІТ фахівець, HR, секретар, менеджер з продажу;
- юрист, аудитор, адвокат, фінансист, логіст, бізнес-аналітик;
- інженер, хімік, фармацевт, агроном, мікробіолог;
- слюсар, механік;
- виробничий персонал;
- робітники магазину: кухар, пекар, піцейоло;
- обслуговуючий персонал;
- комерційний директор;
- топменеджмент;
- менеджери ЗЕД та митний брокер.
Серед основних проблем на ринку кадрів опитані назвали такі: дефіцит талантів, мобілізація; бажання працювати віддалено; відтік кваліфікованих кадрів за кордон; вигорання і втома співробітників.
Водночас 67% опитаних повідомили, що в їхніх компаніях будуть відкриватись вакансії цього року. 48% респондентів відповіли, що кількість працівників 2024 року залишиться без змін, 26% — збільшиться на ≥5%, і 5% респондентів написали, що в їхніх компаніях планується скорочення кількості працівників.
72% учасників дослідження підтвердили, що в їхніх компаніях цього року заплановано підвищення рівня зарплати. 39% HR-спеціалістів відмітили, що в їхніх компаніях планується збільшення рівня заробітної плати на 11-15%, 28% спеціалістів повідомили про заплановане збільшення на 6-10%, 13% — збільшення зарплати на 16-20%, і лише 2% респондентів написали, що у компанії планують підвищити зарплати на більше ніж 21%.