Крона-веретено дозволяє висаджувати персики щільніше – AgroTimes
Крону-веретено на персику застосовують у Болгарії, Італії, Франції й інших країнах. Таке формування дозволяє закладати сади зі щільнішим розташуванням дерев.
Про це в своїй статті в журналі «Садівництво по-українськи» пише Ольга Алексєєва, кандидатка сільськогосподарських наук, співробітниця Таврійського державного агротехнологічного університету.
«Для формування вільної пірамідальної крони використовують однорічні саджанці заввишки 1,5 м, у яких діаметр кореневої шийки — понад 2 см, із добре розвиненою кореневою системою. У таких деревець після садіння на висоті до 50−60 см вирізають передчасні бокові пагони, решту бокових утворень укорочують на дві бруньки», – описує дослідниця.
Вона зауважує, що кронувати деревця не можна, до третього року від садіння вони ростуть вільно майже без обрізування. У цей період стежать, щоб центральний провідник домінував над іншими гілками, для цього в кроні вирізують усі сильні пагони, що утворюють із провідником гострий кут. На 3−4-й рік після садіння дерева інтенсивно обрізають, формуючи їм скелет із 7−8 сильних гілок. За міжряддя завширшки 5 м висоту крони обмежують на рівні 3−3,2 м, глибину плодової стіни — 2,8−3 м.