Труднощі збуту змушують аграріїв вдатись до методів довготривалого зберігання – КУРКУЛЬ
Цього року урожайність зернових на Хмельниччині найвища в Україні — 7,34 т/га. Труднощі збуту змушують аграріїв вдатись до методів довготривалого зберігання. Про це пише podillyanews.
Відтак агрохолдинг «Епіцентр Агро» вирішив зберігати урожай до кращих часів.
«На зберіганні в більшій частині кукурудза, є трохи соняшника, є залишки ріпаку. Соняшник та ріпак потихеньку реалізуємо, кукурудза чекає часу і ціни», — розповів директор елеватора Дмитро Проскуров.
Задля цього використовують два найпоширеніші методи: елеватори та рукава. Елеватори — це повноцінні системи, які забезпечують увесь необхідний комплекс для зерна: зберігання, сушка, розподіл за розміром. Рукава дозволяють якісно зберігати врожай навіть на відкритій території.
«З вивозом ситуація проблемна у зв’язку з війною. Все ж таки глибоководні порти стоять. Урожайність в нас є. Дівати нема куди. Через це запровадили технологію зберігання в рукавах. Технологія не нова. Їй років 10, в принципі. Але успішно використовується», — зазначив Дмитро Проскуров.
До слова, полімерні рукави для зберігання зерна рятують фермерів не лише від дефіциту потужностей для зберігання, але й від зайвих розтрат, які зараз не на часі.
При чому ця економія відразу у декількох аспектах.
- По-перше, рукави дають можливість не витрачати зараз кошти на реконструкцію складів. Будівництво це завжди дуже затратна справа, а враховуючи нинішню проблему з експортом, ремонт, чи тим паче будівництво нових ємностей, аж ніяк не вписується в економіку. Рукави купити набагато дешевше.
- По-друге, вартість зберігання зерна на елеваторі дорожча, ніж в рукавах.
Нагадаємо, в Україні працює єдиний виробник зернових рукавів — ТОВ «Планета Пластик».
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.