Полуницю починають підживлювати через два тижні після збору врожаю – AgroTimes
Ідеальний термін удобрення плантації — два тижні після закінчення збирання врожаю (особливо на дворічних плантаціях і старших). Основними компонентами, які у цей час необхідні для нормального розвитку рослин і перебігу всіх фізіологічних процесів, є макро- (азот, калій, фосфор) і мікроелементи.
Таку пораду в статті в журналі «Садівництво по-українськи» дає Кароліна Фелцзак, радниця із ягідництва (Польща).
Вона наголошує: якщо азот внести надто пізно, це може порушити процес підготовки рослини до зимового спокою й погіршить перезимівлю. Оптимальна норма внесення азоту має становити 30–50 кг/ га, проте вона залежить від родючості ґрунту й загального стану рослин. Восени можна застосувати Azofol у дозі 5 л/га.
«Якщо аналіз ґрунту вказує на брак інших елементів, важливо їх унести, наприклад, шляхом позакореневого підживлення препаратом Fosfiron Мг/Cu в дозі 1,5−3 л/га або Roasaleaf 1 в концентрації 0,005−0,15% (позакоренево, 2–4 кг/га 300–500 л води). Дуже хорошим варіантом є комплексні добрива, що доповнені елементами N, P, K та Mg (наприклад, Rosafert 5-12-24, Rosafert 5-8-28, Rosafert 10-8-24, YARA Mila Complex)», – радить Кароліна Фелцзак.
Навесні та восени виробники полуниць найчастіше застосовують саме комплексні добрива. Вони збагачують ґрунт поживними речовинами, які були використані впродовж сезону. У таких ситуаціях ідеальними є, зокрема, Mikrostar complex (доза 0,3−0,8 кг/га), який заповнює дефіцит мікроелементів у рослині, – зазначає дорадниця.