Зростання попиту штовхатиме ціни на пшеницю вгору — аналітики – КУРКУЛЬ
Українська пшениця наразі має попит з боку країн Азії — Бангладешу, Індонезії, Філіппін — які відчувають брак пропозиції зернової. Про це розповіли аналітики кооперативу «ПУСК».
Як зазначається, у попередні роки Азія закуповувала пшеницю в Австралії, проте цьогоріч австралійська пшениця контрактується на китайський ринок.
«Україна отримала врожай пшениці на рівні минулого року, але логістика не справляється. Проте останні декілька тижнів стабільно в одеські порти заходять великотоннажні судна типу панамакс, і значний попит відчувається з боку азійських покупців на базисі CIF. Йдеться про Бангладеш Філіппіни, Індонезію. Якщо дивитись на вартість пшениці, яку може запропонувати Україна, то ми сильно можемо виграти в конкурентній боротьбі», — пояснили аналітики.
Традиційно, починаючи з грудня, Австралія закривала потреби Азії у пшениці, але за останнім звітом USDA, австралійський врожай може знизитися до 25 млн тонн. Китай активно контрактує австралійську пшеницю і Азії не вистачає пропозиції.
За словами аналітиків, Азія переключається на поставки з Чорного моря, цікавиться в Румунії українською пшеницею, яку можна законтрактувати за ціною близько $285 за тонну. Проблемою є обмеження в логістиці, з одеських портів може виходити наразі близько 1 млн тонн зерна щомісячно.
Умовні ціни на пшеницю становлять $165-170 за тонну на умовах СРТ Дунайські порти, $218-225/т DAP Румунія, $145-150/т СРТ Одеса за 2-3 клас.
«Минулого тижня одеські порти активізували торгівлю, цінники починають зрівнюватися з дунайськими портами. Попит наростає, і він буде штовхати ціни вгору, можна очікувати щотижневого зростання цін на пшеницю на рівні $3-5/т», — додали у кооперативі «ПУСК».
До слова, станом на 18 жовтня від початку 2023/24 МР Україна експортувала 3,9 млн т пшениці. Зокрема у жовтні на зовнішні ринки було вивезено 658 тис. т.
© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р.