Попит на гранат цього року дуже високий – турецький виробник – EastFruit
Через погоду в Туреччині обсяг поставок граната, найімовірніше, знизиться, каже Yigit Gokyigit, комерційний координатор компанії Alanar: “Цього тижня в Туреччині починається сезон граната. Перший урожай буде зібрано в західних районах країни наприкінці вересня-початку жовтня. Потім у середині жовтня збиральна кампанія пройде в південних і східних регіонах Туреччини. Цього року через вплив погоди ми очікуємо менших обсягів загального врожаю. Завдяки цьому на деревах з’явиться більше гранатів великого і середнього розміру. Таким чином, розміри цього року будуть більшими, але обсяг буде меншим, ніж минулого сезону”.
Оскільки Туреччина країна велика, якість і колір плодів варіюються залежно від регіону, пише EastFruit з посиланням на Freshplaza. Фахівець пояснює: “Колір також варіюється залежно від регіону, де збирають гранат. У деяких районах Туреччини будуть дійсно красиві яскраво-червоні фрукти, але не скрізь. Весняні дощі негативно вплинули на гранат під час цвітіння. Аналогічний ефект спостерігається і щодо інших фруктів у країні. Отже, цього року у нас буде менший урожай граната”.
За словами Yigit Gokyigit, все ще існують фактори, які можуть змінити результат турецького гранатового сезону. Якщо перед збиранням врожаю піде дощ, що наразі здається цілком можливим, це також вплине на якість фруктів. Відповідно, гранатів першого сорту може бути й менше. “Попит цього року дуже високий. Ми розраховуємо експортувати найбільшу кількість граната за останні пару років. Ми вважаємо, що цього року нашими основними ринками стануть Європа, Північна Америка і Тихоокеанська Азія”, – ділиться представник Alanar.
Зростання витрат також призведе до зростання цін на турецькі гранати, каже Gokyigit: “Ми очікуємо вищих цін на гранат цього року через менший обсяг і збільшення витрат. Ціни на гранат також зросли минулого року порівняно з попередніми сезонами. Думаю, цього року ціна буде навіть вищою, ніж торік”.
У компанії відзначають зростаючий попит на гранати з боку клієнтів. Alanar також вирощує сливи у власних садах, а в жовтні з’являться пізні сорти, тому сезон збігатиметься з сезоном граната.