Близько 40 цивільних суден залишається в Одеському порту — Гуменюк – Latifundist
На початку повномасштабного вторгнення, коли росія оголосила північно-західну частину Чорного моря місцем проведення контрретористичної операції, хоча «інших терористів, крім росії, там не було», близько 100 суден були заведені в українські порти.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказала керівник об’єднаного пресцентру Оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк, пише Укрінформ.
«Коли розпочав функціонування «зерновий коридор», відповідні судна, які могли бути завантажені збіжжям і вийти, вони дійсно працювали в рамках цього зернового коридору, але близько 40 суден ще залишається в порту Одеси. Ще є певні залишки суден в Чорноморському і Південному з тих, які заходили. Але треба усвідомлювати, що судна різної кваліфікації призначені для перевезення в тому числі і пально-мастильних матеріалів, і це додаткова небезпека у випадку прямування таким маршрутом», — сказала Гуменюк.
Відповідаючи на запитання, чи можна вважати прохід судна Joseph Schulte поодиноким випадком, вона зазначила, що функціонування такого коридору для інших суден цілком можливе.
«Це досить специфічна історія, але загальне функціонування такого коридору цілком можливе. Саме так функціонували зернові коридори, але був дуже суттєвий нюанс — гарантії ООН і Туреччини, які були долучені до цих угод. І не тільки Сили оборони України забезпечували безпекову складову, а саме наявність цих гарантій стримувала ворога дуже суттєво», — додала Гуменюк.
За її словами, налаштування такого гуманітарного коридору для відновлення навігації в акваторії Чорного моря — це надзвичайний прорив. Вона висловила сподівання, що інші судна також зможуть безпечно вийти з портів України.
Нагадаємо, 16 серпня перше судно скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден до/з портів Великої Одеси.